Український камінь

Український камінь – якість світового зразка

Натуральні камні в Україні мають дуже гарну якість і велику різноманітність. По бажанню майже кожна людина може купити натуральні камні в Києві..

Де шукати?

Багато компаній пропонують великий вибір каменів. Правда, вибираючи натуральні камені, необхідно звертатися тільки в перевірені сертифіковані підприємства. Саме таким є Apex Stone Ukraine. Тут вам запропонують переглянути каталог натуральних каменів, потім з яких ви зможете обрати саме той, який вам сподобався. Апекс Стоун Україна займається виготовленням, обробкою та облицюванням натуральними камнями.

В цій компанії працюють висококваліфіковані майстри, які знають всі тонкощі роботи з натуральним матеріалом. Вони зможуть легко виконати будь які роботи, які пов’язані з обробкою каменю.

У наш час все більш популярними стає натуральний камінь в інтер’єрі. Його використовують для оздоблення стін, стелі, підлоги, каміна, сходів. У деяких випадках з такого матеріалу виготовляють предмети меблів. Дуже красиво виглядає санвузол, кухня з натурального каменю.

Габро

Один з широко відомих натуральних каменів України – габро. Це чорна порода. Текстура габро може бути різною. Вона залежить від місця, де був здобутий камінь, і може бути плямистим, смугастим, масивним.

Габро добувають не тільки в Україні. Габро зустрічається у Франції, Шотландії, Великобританії.

Габро використовується в багатьох сферах. Він досить міцний, легко витримує великі навантаження, тому його часто використовують в будівництві. З габро роблять вироби для внутрішніх робіт (підвіконня з габро, стільниці з габро, сходи з габро) і зовнішніх робіт (цоколь з габро, сходи з габро, відливи з габро, плитка з габро, бруківка з габро, бордюри з габро). Крім цього, чорна порода придатна для виготовлення щебеню та асфальту. Не можна не сказати і про застосування чорного каменю в ритуальній сфері – з габро роблять надгробні плити, пам’ятники.

Граніт

Натуральний граніт досить поширений на нашій планеті, адже він символізує чоловічий характер, силу, міць. А все тому, що і камінь такий же – твердий і міцний. Тільки лише вітри тисячоліть здатні вивітрювати його по крупицях.

Вироби з натурального каменю граніту були відомі ще багато років тому. На руїнах Стародавньої Греції та Риму ми можемо побачити величезні статуї і стели, гранітні пам’ятники, потужні моноліти з цього каменю. Тому зрозуміло, що багато різних речей, предметів, архітектурних виробів виготовляють з граніту і в наш час.

Граніт використовується в будівництві. З нього можуть робити облицювання, плити мощення, а також вироби: сходи з граніту, гранітні підвіконня, гранітні плити, каміни, інші інтер’єрні та архітектурні елементи (балясини з граніту, фонтани з граніту). Граніт став відомим будівельним матеріалом. Його використовують при виготовленні бетону, створення залізничних насипів і так далі. Просто незамінним став граніт в оформленні мостових. На крутих гірських дорогах «сповзає» асфальт. Там можна класти тільки гранітні блоки.

Граніт може мати різні кольори, а не бути тільки чорним, як ми звикли.

 • амазонітовий граніт ¬– світло-зелений;
 • чернокварцевий виглядає дуже строго і урочисто;
 • шведський аметистовий граніт переливається рожевим або фіолетовим кольором.

Лабрадорит

Цей камінь був відомий людству тисячі років тому. Його вперше знайшли на однойменному острові. Власне кажучи, саме тому камінь і має таку назву. Ще відомі такі його назви, як павлиний або місячний камінь.

У Київській Русі з такого каменю будували храми і усипальниці королів. В СРСР лабрадоритом прикрашали станції метро, мавзолей. Колись модниці навіть шили сукні з таким візерунком, яким володіє лабрадорит. Кристали лабрадориту мають властивості – іризації, переливання кольору. Купити лабрадорит можна в плитці або готових виробах.

В різні часи з лабрадориту:

 • виготовляли ювелірні прикраси;
 • робили плитку;
 • сспоруджували статуї;
 • виготовляли різні предмети інтер’єру: стільниці, вази, чорнильниці, табакерки.

Піщаник

Піщаник – це гірська осадова порода. Вона являє собою сукупність дрібних піщинок, які зв’язуються між собою будь-яким мінеральною речовиною. Цей матеріал дуже міцний, довговічний. Він відрізняється величезним розмаїттям форм і кольорів. Купити піщаник можна в готових виробах. Текстура піщаника дозволяє його використовувати в різних архітектурних формах.

Піщаник добре тримає форму, він практично не схильний до дії корозії або вологи. Добре витримує морози. Завдяки цим властивостям піщаник часто використовують для зовнішніх декоративно-оздоблювальних робіт.

Піщаником прикрашають:

 • басейни;
 • фонтани;
 • доріжки;
 • сходи;
 • стіни.

З нього виготовляють:

 • барні стійки;
 • стільниці;
 • підвіконня;
 • балюстради;
 • колони.

Як бачимо, вироби з натуральних каменів користуються величезною популярністю, як зараз, так і багато років тому.