Лабрадорит

Лабрадорит – красивий колір і міцний камінь

Лабрадорит – це гірська порода магматичного походження, грубозерниста. Даний матеріал добре підходить для будь-яких виробів, а також облицювання будівель, як зовні, так і зсередини. Натуральний лабрадорит має дуже гарний колір з синьо-зеленими переливами.

Назва каменю походить від назви півострова, де він був знайдений – півострів Лабрадор в Канаді.

Властивості лабрадорита

Структура каменю може бути різною – від дрібнозернистої до повнокристалічної. Саме останній варіант лабрадориту в Україні вважають найбільш підходящим для виробів. Камінь, який знаходять в нашій країні, має великий діапазон кольору. Він може бути сірим з блакитно-синіми вкрапленнями або глибокого чорного кольору з сірими кристалічними елементами. Також, іноді можна зустріти камні світлих відтінків. Вони більш рідкісні і цінні.

Короткі особливості каменю

 • має масивну структуру;
 • залягає пластами;
 • належить до інтрузивних порід;
 • не чутливий до високих або низьких температур, тобто, не боїться морозів або літньої спеки;
 • добре піддається обробці;
 • досить щільний;
 • стійкий до механічних навантажень;
 • не піддається впливу вологи;
 • його не псують агресивні хімічні речовини;
 • не потребує будь-яких особливого спеціального догляду.

Все це дозволяє використовувати лабрадорит в різних цілях.

Камінь залягає в надрах землі в багатьох частинах планети. Його можна знайти в горах Америки, в Канаді, в Фінляндії. Також є він в Україні, а саме – в Житомирській області. На острові Мадагаскар можна знайти прозорий лабрадор, який буде переливатися блакитним кольором. Його ще називають «мадагаскарським місячним каменем».

Лабрадорит яскраво-жовтого кольору добувають в штаті Орегон в США. Цей різновид каменю має назву ювелірним. У Мексиці можна добути прозорі камні, які при гарному огранюванні перетворюються в самоцвіти неймовірної краси.

Використання каменю

Як матеріал для облицювання, лабрадорит використовували ще за часів Київської Русі. Зараз же камінь використовується для облицювання різних будівель, виготовлення сходів, колон, пам’ятників, бруківки, плитки, бордюрів, балясин і так далі.

Досить популярними стали різні предмети інтер’єру, виготовлені з лабрадориту:

 • кухонні стільниці;
 • підвіконня;
 • барні стійки.

Камінь добре виглядає як один, так і в поєднанні з іншими натуральними породами. Полірований лабрадорит красиво переливається на світлі.

Може бути хорошим оберегом. З давніх-давен вважали, що він приводить в норму ауру. А якщо людина наділена багатою уявою, камінь допоможе посилити його здатність до видінь. Люди придумали навіть повір’я, згідно з яким в повний місяць лабрадорит має магічну силу. Тоді камінь стає дуже холодним, а його переливи – більш яскравими і насиченими.

Де лабрадорит купити

Якщо вас зацікавив натуральний камінь лабрадорит і ви б хотіли придбати предмети інтер’єру або зробити облицювання з цієї породи, вам потрібно звернутися в компанію, що займається продажем натуральних каменів. Саме такою є компанія Apex Stone Ukraine. Майстри Апекс Стоун вже багато років працюють з натуральними камнями і знають всі тонкощі їх обробки. Наші професіонали допоможуть підібрати вам камінь для того чи іншого виробу і створять справжній шедевр за вашою задумкою.

У Апекс Стоун на лабрадорит ціна досить прийнятна і не завищена. Щоб переконатися в цьому, ви можете самі переглянути цінову політику конкуруючих компаній. У Апекс Стоун Україна цінують своїх клієнтів, саме тому тут найбільш оптимальне поєднання ціни та якості.