Синій

Різноманітність синього мармуру – безмежні можливості для майстрів

Здавалося б, синій колір рідко зустрічається в натуральних матеріалах. Синій мармур – рідкісний і дуже декоративний камінь. З огляду на те, що він має величезну кількість відтінків і текстур, з його допомогою можна створити оригінальний інтер’єр. У деяких синій мармур асоціюється з небесними просторами і космосом, у деяких – з волошковим полем.

Який синій мармур існує в природі?

Компанія Apexstone пропонує такі різновиди:

  • Однотонний камінь без вкраплень і прожилок. Основне забарвлення може різнитися від блакитного до кольору нічного неба.
  • Камінь з текстурними різнокольоровими прожилками. На світлому камені можуть бути темно-сині прожилки, і, навпаки, на темно-синьої основі присутні яскраві прожилки. Добре виглядає цей вид в ролі підлогового покриття.
  • Камінь з оскольчатим малюнком на темному тлі. Ця текстура вважається найпривабливішою і декоративної, добре поєднується з іншими кольорами в інтер’єрі та екстер’єрі.

Такий незвичайний для натурального каменю колір виходить через домішок діопсид. З різних родовищ добувають різні відтінки мармуру: від блакитного до фіолетового.

Структура у каменю зерниста. Прожилки і вкраплення білого кольору розбавляють загальний насичений забарвлення фону. Широка палітра кольорів дозволяє втілити будь-які дизайнерські рішення. Найвідоміші сорти Azul Acua Marine, Zul Cielo, Blue Prince видобуваються за кордоном. Родовищ синього каменю в світі не так багато, тому він є дійсно рідкісним.

Переваги синього мармуру:

  1. Довговічність. Вироби з каменю і облицьована їм поверхню протягом декількох десятиліть виглядають як нові.
  2. Універсальність. Покриття впишеться в будь-який інтер’єр, також воно добре поєднується зі склом і елементами металік.
  3. Легкість в обробці. Мармурова поверхню добре шліфується, полірується, розрізається на блоки.
  4. Екологічність. Камінь нетоксичний, нерадіоактивні, тому його повсюдно використовують для внутрішньої обробки.
  5. Простота в догляді. Поверхня легко очищається без спеціальних засобів. У разі потрапляння кислот і лугів потрібно оперативно видалити забруднення.

Використання синього мармуру в інтер’єрі

Малюнок на однотонному синьому тлі складається з довгастих і хвилястих смуг. На дорогих сортах каменю будь-які домішки кольору або прожилки відсутні, тобто камінь має рівний синій колір. Такі декоративні особливості гірської породи дають можливість використовувати її в якості облицювального матеріалу або для створення інтер’єрних предметів. Облицювання синім мармуром надає приміщенню благородний вид.

Синій мармур можна зустріти у вигляді підвіконь, відливів, елементів сходів, ступенів і стін басейну, стільниць. Камінь влагоустойчивий, це робить його ідеальним матеріалом для облицювання стін ванної, санвузла, сауни, басейну, кухні. З каменю можна створити красиві предмети декору: статуетки, вази, фонтани, перила, туалетні столики.