Червоний

Червоний мармур – величний камінь для створення оригінальних інтер’єрів

Мармур дивує своєю неповторною текстурою і широкою гамою кольорів. На особливу увагу заслуговує червоний мармур. Його використовують для створення сміливих інтер’єрів. Облицювання червоним каменем підлоги і стіни виглядають розкішно і дорого. Це один з найцінніших сортів каменю. Колір може варіюватися від ніжно-рожевого до насиченого багряного. Такому кольором натуральний камінь зобов’язаний оксидів заліза, які забарвлюють його в процесі освіти.

Червоний колір – символ лідерства, його вибирають упевнені в собі люди. Червоні фасади характерні для держустанов, університетів, адміністративних будівель, місць урочистих подій. Його також використовують для декорування офісних інтер’єрів.

Відмінні риси червоного мармуру в інтер’єрі

Теплі відтінки завжди зігрівають приміщення, але червоний виглядає виграшно тільки в помірних кількостях. Він може створювати відчуття свята і спонукати до дій. Потрібно пам’ятати, що велика кількість червоного в інтер’єрі неоднозначно впливає на поведінку і емоційний стан постояльців. При неправильної обробці за рахунок переважання кольору приміщенням може візуально зменшитися. Перебір цього кольору знижує працездатність і прискорює стомлюваність. Виразність каменю вимагає обережності при обробці ним великих площ. Адже велика кількість червоного просто поглине інші кольори й акценти в інтер’єрі.

Види текстур червоного мармуру:

  • Однотонний камінь існує, але зустрічається досить рідко.
  • Мармур з візерунками у вигляді блискавок зі світлих прожилок. При цьому основною колірною забарвлення може мінятися від коричневого до світло-червоного. Такий камінь використовують для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень.
  • Камінь з оскольчатим візерунком, який створює візуальний ефект рельєфності облицьованої поверхні. Осколкові вкраплення бувають різних кольорів: білий, чорний та інші. Малюнок на такому мармурі чимось нагадує гальковий пляж. Таку структуру називають брекчієвидною. Максимально красиво візерунок проявляється після полірування.

Мармур червоний, як і всі види цього каменю, нестійкий до дії жиру і кислоти, тому за ним потрібен певний відхід. Справа в тому, що частинки алкоголю, соку, кислих соусів, які потрапляють на поверхні стільниці, підлоги, залишають на них бляклі плями.

Як доглядати за кам’яною поверхнею?

  1. Протирайте поверхню вологою серветкою.
  2. Оперативно очищайте від плям.
  3. Періодично, раз на місяць, використовуйте герметик для захисту від плям.
  4. Своєчасно реставрують поверхню.

Дизайнери вважають за краще дозувати червоний колір для внутрішньої обробки приміщення. Краще відмовитися від облицювання червоним мармуром в спальні або дитячій кімнаті, де потрібно умиротворення і затишок. З цього мармуру частіше створюють родзинки інтер’єру і декоративні дрібниці, які розбавляють загальний фон стін: підвіконня, обрамлення дзеркал, портал каміна, перила, вази, статуетки, стільниці.